Els nominats als XX Premis Butaca

Teatre Barcelona

Aquesta nit s’han donat a conèixer els nominats a la XX edició dels Premis Butaca de Teatre de Catalunya en un acte a la Antiga Fàbrica Damm, els premis que atorga el públic amb la seva votació.

Un aire de família és l’espectacle amb més nominacions, 7 en total (muntatge teatral, Direcció, actor, actor de repartiment, actriu de repartiment, escenografia i espai sonor). Per darrera es situen amb 6 nominacions El Caballero de Olmedo (muntatge teatral, direcció,actriu de repartiment,escenografia, il·luminació, espai sonor i composició musical), L’orfe del clan dels Zhao (muntatge teatral, direcció, actor teatral, actor de repartiment, il·luminació, vestuari), Informe per a una Acadèmia (muntatge petit format, direcció, actor, escenografia, espai sonor, composició musical) i Doña Rosita la soltera o el lenguaje de las flores (actriu de repartiment, escenografia, il·luminació, vestuari, caracterització i composició musical).

A continuació podeu consultar la relació de nominats per categories:

 

MUNTATGE TEATRAL

  1. Traduccions / Translations (La Perla 29)
  2. Terra de ningú (TNC)
  3. El caballero de Olmedo (Teatre Lliure)
  4. L’orfe del clan dels Zhao (La Perla 29)
  5. Un aire de família (Teatre Romea/Intent Produccions)

PETIT FORMAT

  1. Llibert (Cia. Les Llibertàries)
  2. La nit just abans dels boscos (TNT-CAET/Arsènic Creació)
  3. Pulmons (Sixto Paz Produccions)
  4. Informe per a una Acadèmia (Gatcapat/Temporada Alta/Julio Manrique/Sílvia Pérez Cruz)
  5. L’encarregat (Teatre Lliure)
  6. El Drac d’Or (Teatre invisible)

MUSICAL

  1. Marry Me a Little (T.Lliure/Hold On Company/Espai l’Amistat)
  2. La Gran Duquessa de Gerolstein (Associació Artdevellut)
  3. Germans de Sang (Germans de Sang)

DANSA

  1. B. Flowers (Cia. Marta Carrasco)
  2. Capricis (Àngels Margarit/Cia. Mudances/Grec’13)
  3. La Capitana (TNC)

PER A PÚBLIC FAMILIAR

  1. Moby Dick, un viatge pel teatre (T.Lliure)
  2. DOT (Maduixa Teatre)
  3. Bombollavà (Cia. Pep Bou)

DIRECCIÓ

  1. Lluís Pasqual (El caballero de Olmedo)
  2. Ferran Utzet (Traduccions/Translations)
  3. Pau Durà (Un aire de família)
  4. Xavier Albertí (Terra de ningú)
  5. Oriol Broggi (L’orfe del clan dels Zhao)
  6. Xavier Ricart i Ivan Benet (Informe per a una Acadèmia)

ACTOR TEATRAL

  1. Ivan Benet (Informe per a una Acadèmia)
  2. Òscar Muñoz (La nit just abans dels boscos)
  3. Pere Arquillué (Un enemic del poble)
  4. Julio Manrique (L’orfe del clan dels Zhao)
  5. Francesc Orella (Un aire de família)

ACTRIU TEATRAL

  1. Gemma Brió (Llibert)
  2. Clara Segura (La rosa tatuada)
  3. Carlota Olcina (Pulmons)
  4. Carme Elias (Al galop)
  5. Emma Vilarasau (Els dies feliços)

ACTOR DE REPARTIMENT

  1. Albert Pérez (L’encarregat)
  2. Pablo Derqui (L’orfe del clan dels Zhao)
  3. Jacob Torres (Un aire de família)
  4. Roger Casamajor (Un enemic del poble)
  5. Pep Ambrós (Vània)

ACTRIU DE REPARTIMENT

  1. Àgata Roca (Un aire de família)
  2. Mercè Arànega (Doña Rosita la Soltera…)
  3. Mar Ulldemolins (El joc de l’amor i de l’atzar)
  4. Rosa Mª Sardà (El caballero de Olmedo)
  5. Laura López (La pols)

ACTOR DE MUSICAL

  1. Toni Viñals (Marry Me a Little)
  2. Benjamí Conesa (Germans de Sang)
  3. Albert Ruíz (La Gran Duquessa de Gerolstein)

ACTRIU DE MUSICAL

  1. Mone Teruel (Marry Me a Little)
  2. Virgínia Martínez (Germans de Sang)
  3. Manuela Nieto (Goodbye Barcelona)

ESCENOGRAFIA

  1. Sebastià Brossa (Doña Rosita la Soltera…)
  2. Joan Sabaté (Un aire de família)
  3. Jordi Queralt (Informe per a una Acadèmia)
  4. Ramon Ivars (Al galop)

IL•LUMINACIÓ

  1. Pep Barcons (L’orfe del clan dels Zhao)
  2. Lluís Pasqual i Fernando Ayuste (El caballero de Olmedo)
  3. Guillem Gelabert (Traduccions/Translations)
  4. Lyonel Spycher (Doña Rosita la Soltera…)

VESTUARI

  1. Miriam Compte (Doña Rosita la Soltera…)
  2. Franca Squarciapino (El joc de l’amor i de l’atzar)
  3. Annita Ribera (Traduccions/Translations)
  4. Berta Riera (L’orfe del clan dels Zhao)

CARACTERITZACIÓ

  1. Núria Llunell (Doña Rosita la Soltera…)
  2. Toni Santos (El joc de l’amor i de l’atzar)
  3. Eva Fernández (Al galop)

DISSENY ESPAI SONOR

  1. Jordi Bonet (Un aire de família)
  2. Roc Mateu (El caballero de Olmedo)
  3. Damien Bazin i Ramón Ciércoles (Informe per a una Acadèmia)

TEXT TEATRAL

  1. Llibert (Gemma Brió)
  2. Fum (Josep Maria Miró)
  3. Consell familiar (Cristina Clemente)
  4. La pols (Llàtzer García)

COMPOSICIÓ MUSICAL

  1. Sílvia Perez Cruz (Informe per a una Acadèmia)
  2. Paco Ibáñez (Doña Rosita la Soltera…)
  3. Jaume Sisa (Adiós a la infancia, una aventi de Marsé)
  4. Dani Espasa (El caballero de Olmedo)

Us animem a participar amb les vostres votacions al web dels premis. Teniu temps fins el 16 de novembre .

Articles relacionats

Els dilluns també hi ha teatre

“Els dilluns no existeixen per al teatre”… s’ha dit tradicionalment del dia que el sector teatral s’ha agafat per descansar. Avui en dia, però, aquesta afirmació va perdent el sentit […]

Comentaris
Sigues el primer en deixar el teu comentari
Enllaç copiat!